
Riječ je o projektu koji financira Europska komisija, a cilj mu je olakšati nastup malih i srednjih tvrtki na odabranim tržištima trećih država, tj. država izvan Europe
Sve izabrane tvrtke će kroz sljedećih nekoliko mjeseci proći petodnevni individualni program treninga i obuke u svome sjedištu i u nekom europskom gradu. Nakon što im stručnjaci pomognu u kreiranju međunarodnog poslovnog plana, uslijedit će nastup i povezivanje s potencijalnim klijentima na dva tržišta koja tvrtke izaberu između pet ponuđenih: Čilea, Indije, Kameruna, Kanade i SAD-a. Neoinfo se odlučio za SAD i Kamerun.
„Sjedinjene Američke Države najveće su ICT tržište, pa predstavljaju logičan izbor za pronalaženje partnera i dogovaranje poslova za IT tvrtke poput naše. Za Kamerun smo se odlučili jer nam može pomoći u našem širenju na afričkom tržištu, na kojem smo već prisutni s našim proizvodom Simplair namijenjenom malim zrakoplovnim kompanijama. Njega smo već prodali u Gani te smo tom prilikom uvidjeli da među afričkim zrakoplovnim kompanijama i manjim aerodromima postoji interes za jedno cjelovito, a opet cjenovno prihvatljivo rješenje. “ – rekao je direktor Neoinfa, Igor Vukmirović.
Osim u Hrvatskoj i već spomenutoj Gani, Neoinfo je svojim proizvodima i rješenjima već prisutan u Češkoj, Slovačkoj i Sloveniji, a upravo dogovara i suradnju s partnerom u Keniji, u kojoj planira ponuditi svoje rješenje za maloprodaju.
ICT je tek jedno od 16 područja iz kojih su se na Ready2Go mogle prijaviti zainteresirane tvrtke iz Europske unije i COSME skupine u kojoj su Albanija, Armenija, BiH, Makedonija, Island, Moldavija, Crna Gora, Srbija i Turska. Među 351 tvrtkom iz 31 države bilo je i 16 hrvatskih tvrtki, pri čemu su prošle četiri.














