
Zahvaljujući kontinuiranim pozitivnim pomacima u poslovnim rezultatima tvrtke i intenzivnijem razvoju mobilne i fiksne mreže, Vipnet je ostvario prihode u visini od 98,4 milijuna eura, a to je 5,9 posto više nego u prvom kvartalu 2016. godine
Rast se odrazio i na EBITDA-u, koja je porasla za 9,4 posto, i iznosi 21,2 milijuna eura.
Ukupan broj korisnika u mobilnoj mreži smanjen je za 0,5 posto, a iznosi 1,71 milijun, uglavnom zbog smanjenja ukupnog tržišta u Republici Hrvatskoj. Prošlogodišnji rast prihoda u mobilnom segmentu Vipnet je ostvario zahvaljujući porastu potražnje za podatkovnim prometom koji je potaknut daljnjim širenjem Vipnetove 4G+/LTE mreže. Prosječan prihod po korisniku (ARPU) iznosi 11,3 eura, što je 2,2 posto više nego u prvom kvartalu 2016. godine.
Broj kućanstava koja koriste Vipnetove fiksne komunikacijske i TV usluge u prva tri mjeseca ove godine porastao je na 305 tisuća, što je 13 posto više nego u istom razdoblju prošle godine. Broj fiksnih širokopojasnih linija, u odnosu na prvi kvartal 2016. godine, porastao je za 17,7 posto. U TV segmentu, kombinacijom kabelske, IPTV i satelitske televizije, Vipnet je u prvom kvartalu 2017. godine ostvario porast broja korisnika od 6,1 posto. Prosječni prihod po liniji (ARPL) porastao je za 16,6 posto, i iznosi 27,2 eura. Sveukupno, u fiksnom segmentu u prvom kvartalu 2017. godine Vipnet je zabilježio porast prihoda od 28,8 posto.
U prva tri mjeseca 2017. godine Vipnet je ostvario porast investicija u iznosu od 17 milijuna eura, što je 10,1 posto više nego u istom razdoblju prošle godine, a najveća ulaganja su ostvarena u širenje optičke mreže i mobilne 4G+/LTE mreže.














