LG je nedavno dobio priznanje kao prva tvrtka u industriji za svoj sustav upravljanja sigurnošću lanca opskrbe softverom, dobivši certifikat ISO/IEC DIS 18974 - međunarodni standard za sustave upravljanja sigurnošću otvorenog izvornog softvera (OSS) koji je uspostavio OpenChain Project Linux Foundation
Sastavljen od globalne mreže tvrtki, OpenChain Project je dobrovoljno savjetodavno tijelo usmjereno na izgradnju povjerenja u lancu opskrbe OSS-a.
LG-ev sustav upravljanja sigurnošću lanca opskrbe softvera zadovoljava preko trideset zahtjeva koje je propisao OpenChain Project, uključujući uspostavljanje internih politika vezanih uz OSS sigurnost, periodično ažuriranje sigurnosnih politika i korištenje različitih alata za testiranje sigurnosti softvera.
Kao prvi svjetski proizvođač koji je dobio certifikat ISO/IEC DIS 18974, LG nastavlja demonstrirati svoje napredne mogućnosti i snažnu predanost odgovoru na sigurnosne propuste u okviru opskrbe softvera.
Strateški nadograđujući svoj poslovni portfelj i iskorištavajući softverske mogućnosti te stručnost u različitim segmentima, poput kućanskih aparata, televizora, komponenti električnih vozila i B2B rješenja, LG ubrzano napreduje u nehardverskim poslovnim područjima – platforme, rješenja sadržaji, usluge. Osiguravanjem globalne konkurentnosti u smislu sigurnosti i stabilnosti OSS-ovog lanca opskrbe, također se očekuje i daljnje jačanje LG-eve ukupne poslovne konkurentnosti.
Uvelike se oslanjajući na softverske sustave u današnjem poslovnom okruženju, važnost OSS-a ne može biti precijenjena. Prema Izvješću o sigurnosti i analizi rizika otvorenog koda za 2022. godinu kojeg je objavila globalna sigurnosna tvrtka Synopsys, oko 81 posto OSS-a koji se koristi u razvoju softvera podložan je sigurnosnim rizicima.
OSS se distribuira zajedno s izvornim kodom, čime postaje javno dostupan za upotrebu, modifikaciju i distribuciju od strane bilo koga u bilo kojem trenutku. OSS također može smanjiti vrijeme i troškove koji su potrebni za razvoj softvera i donosi određene prednosti u smislu širenja ekosustava, što u konačnici i dovodi do njegove široke upotrebe u razvoju usluga i platformi.
LG je 2019. godine postao prva korejska tvrtka koja je usvojila norme ISO/IEC 5230 međunarodnog standarda za usklađenost s licencom otvorenog koda. Tvrtka je još 2014. godine razvila alat za upravljanje OSS-om, „FOSSLight (Free and Open Source Software Light), koji je dostupan vanjskim programerima te tako doprinosi revitalizaciji globalnog OSS ekosustava od 2021. godine.
„Stalnom nadogradnjom sustava za upravljanje sigurnošću softvera otvorenog koda, u LG-u dodatno poboljšavamo naše mogućnosti koje su usmjerene na sigurnost proizvoda, “, izjavio je Park In-sung, voditelj softverskog centra u LG Electronicsu.