Na ovogodišnjem kongresu Europskog kardiološkog društva Huawei je predstavio nadograđeni WATCH D2, pametni sat koji donosi preciznije praćenje krvnog tlaka i otkrivanje aritmije. Uoči službenog lansiranja 19. rujna u Parizu, otkrivena je i nova plava varijanta koja nadopunjuje postojeće boje

WATCH D2 prvi je sat na svijetu s registracijom NMPA klase II u Kini i CE MDR certifikacijom u EU za ambulantno praćenje krvnog tlaka na zapešću. Zahvaljujući TruSense tehnologiji, omogućuje jednokratna mjerenja na zahtjev, ali i 24-satno praćenje u skladu s prirodnim ritmovima korisnika. Podaci se prikupljaju u optimalnim trenucima tijekom dana i noći, bez narušavanja životnog stila.
Novi model donosi i certificirani sustav za otkrivanje aritmije pulsnog vala, sposoban prepoznati nepravilne srčane ritmove, uključujući fibrilaciju atrija. Funkcija pruža upozorenja u stvarnom vremenu i dugoročnu analizu trendova te je dostupna na iOS, Android i HarmonyOS uređajima. Trenutno pokriva 32 svjetske regije, među kojima su i nova tržišta poput Saudijske Arabije i Australije.
Huawei Watch D2 dobio je i pohvale vodećih kardiologa. Potvrđeno je da je u skladu s univerzalnim standardima, a ističe se i mogućnošću ambulantnog praćenja krvnog tlaka tijekom spavanja i dnevnih aktivnosti. Uz to mjeri zasićenost krvi kisikom i otkucaje srca, objedinjeno u elegantnom kućištu koje je sada još lakše i udobnije za nošenje.
Nova plava varijanta globalno stiže 19. rujna, paralelno s predstavljanjem serije Watch GT 6, a Huawei nastavlja graditi svoj rast u segmentu nosivih uređaja gdje već drži vodeće mjesto s udjelom od 21,9 posto.
















