Kombinacija dobrih performansi, odličnog izgleda, više no solidnih kamera i pristupačna cijena za svaki džep – recept je po kojem je „skuhan“ Honor Magic7 Lite
Honor nam je pored Honor Magic7 Pro kojeg smo testirali, na test poslao i „olakšano“ izdanje u vidu modela Honor Magic7 Lite. Iako se kod konkurencije cijena nekog modela, posebice kod onih koji nose gotovo isto ime, korigira u svega nekoliko desetaka posto, u slučaju Honor Magic7 Lite ona je ravno četiri puta povoljnija. Honor je svjestan da su flagship modeli za mnoge preskupi, stoga pored top modela kojeg će birati oni koji žele samo najbolje, nudi i pomalo nevjerojatno povoljan model. Međutim, unatoč povoljnoj etikeri, Honor Magic7 Lite donosi zanimljivu kombinaciju performansi, dizajna, autonomije.
Dizajnerski potpis
Već na prvi pogled jasno je da Magic7 Lite igra na kartu atraktivnog dizajna. Zakrivljeni zaslon, tanki rubovi i upečatljiv modul kamere na stražnjoj strani daju mu premium izgled. Bez da vam kažemo kako je riječ o Lite modelu, mnogi bi ostali zavarani samo po izgledu. Iako okvir nije metalan, dojam u ruci je čvrst i ugodan, a kvaliteta izrade sveukupno gledajući izvanredna. Prednjom stranom dominira zaslon dijagonale 6,78 inča, nudi prihvatljivu Full HD+ rezoluciju i uvijek dobrodošlo osvježavanje od 120 Hz, a to se primijeti pri svakodnevnom korištenju. Animacije su glatke, skrolanje fluidno, a gledanje videa ugodno za oči. Boje su živopisne, a iako se ne radi o OLED panelu, prikazu je teško naći ikakvu zamjerku, posebice zbog cijene uređaja. Vidljivost na otvorenom je također zadovoljavajuća, s dovoljno svjetline za ugodno korištenje čak i pod direktnim sunčevim svjetlom.
Ispod lijepe vanjštine krije se Snapdragon 6 Gen 1, procesor koji se ne može mjeriti s najjačima, ali je dovoljno sposoban za većinu svakodnevnih zadataka. Tu je i 8 GB radne memorije te 256 GB za pohranu. Čak i kada govorimo o multitasking zadaćama one prolaze bez većih poteškoća. Zadovoljni će biti i oni koji se vole zaigrati jer igranje igara uz umjerene grafičke postavke moguće je bez značajnijih trzanja. Android 14 je optimiziran, a MagicOS sučelje donosi prepoznatljiv Honorov vizualni identitet s hrpom opcija prilagodbe. Po pitanju sigurnosti, korisnici mogu računati na brzo otključavanje uređaja pomoću senzora otiska prsta smještenog ispod zaslona, kao i prepoznavanje lica koje radi pouzdano u većini situacija.
Puno za malo
Modul s kamerama smješten na poleđini u obliku blago izdignutog „otoka“ odlično odrađuje posao u ovom cjenovnom razredu. Glavni senzor od 108 MP odrađuje dobar posao u uvjetima dobrog osvjetljenja. Fotografije su detaljne, boje realne, a dinamički raspon solidan. Noću, očekivano, kvaliteta pomalo pada, ali uz malo strpljenja i noćni način rada mogu se dobiti sasvim pristojni rezultati. Ultraširoka kamera i makro senzor služe više kao dodaci nego kao ključne značajke, ali ih je korisno imati pri ruci. Video snimanje je također solidno, s podrškom za 4K rezoluciju i stabilizacijom koja pomaže pri snimanju u pokretu. Posebno ističemo bateriju telefona kapaciteta čak 5.800 mAh lako izdržava cijeli dan intenzivnog korištenja, a uz umjerenije navike može potrajati i do dva dana. Brzo punjenje od 35 W nije najbrže na tržištu, ali je dovoljno brzo da se u kratkom vremenu osigura dovoljna količina energije za nastavak dana. Autonomija ovog telefona sigurno je jedna od njegovih jačih strana. Na kraju kada sve skupa sagledamo, Honor Magic7 Lite pokazuje se kao izvrstan izbor za korisnike koji traže dobro balansiran pametni telefon bez nepotrebnog zadiranja u financije. Famozna cijena koju smo više puta spomenuli iznosi 299 eura. Nudeći kvalitetan zaslon, pouzdane performanse i dugotrajnu bateriju, ovaj uređaj donosi sve što je potrebno prosječnom korisniku, uz dizajn koji ostavlja dojam skupljeg modela. Stoga, Magic7 Lite svakako zaslužuje pažnju, ali i naše preporuke.