Pratili smo i uživo sa lica mjesta donosili izvještaje sa 8. Combis konferencije, koja je stvorila temelj za ICT primjene budućnosti
Osma Combis konferencija, središnje godišnje događanje u organizaciji Combisa, regionalnog sistem integratora, zatvorena je u petak u Šibeniku. Ovogodišnja krovna tema Istražite digitalni svijet = Kreirajte novu poslovnu stvarnost, inspirirana prožimanjem fizičkog i digitalnog svijeta, za svoj cilj imala je ukazati na transformaciju fizičkog u digitalno, ali i obrnuto, digitalnog u fizičko, što je sve prisutnija pojava u današnjem životu i poslovanju.
"U ova dva dana, željeli smo vam kroz prikaz najboljih primjena ICT-a kod naših korisnika, prenijeti ideju o važnosti ispravne primjene tehnologije. Željeli smo vas potaknuti na razmišljanje na koji sve način možete koristiti tehnologiju da riješite konkretne poslovne probleme i odgovorite na izazove s kojima se susrećete u svakodnevnom poslovanju", rekao je Ivan Gabrić, predsjednik Uprave Combisa u svom govoru na zatvaranju događanja koje je posjetilo više od 300 sudionika.
Combis konferencija trajala je dva dana, predstavljeno je sedam studija slučajeva, a ukupno je održano 27 predavanja u čijoj je pripremi sudjelovalo pedesatak predavača, što Combisa, što njegovih korisnika i partnera. Plenarno predavanje 'The world is changing' održao je vrhunski motivator Eddie Obeng, koji je publiku podjednako iznenadio i oduševio svojim konceptom 'New World Management'. Drugog dana konferencije održana je i panel diskusija "Što najveći i najbolji kažu o sadašnjosti i budućnosti uređaja za pohranu podataka", na kojoj su predstavnici vodećih informatičkih tvrtki govorili o aktualnim trendovima sustava za pohranu podataka kao i smjerovima razvoja u budućnosti.
Prema ocjenama sudionika, najboljim predavanjem proglašeno je Case Study Hrvatska pošta: Poštanski ured u oblaku, dok je titulu najboljeg predavača konferencije ponovno osvojio Combisov Igor Dužević za spomenuto predavanje.














