
T-Hrvatski Telekom je jutros održao tiskovnu konferenciju na kojoj je objavio poslovne rezultate za 2011. godinu
Prihodi su se smanjili za 3,6% na 8.067 milijuna kuna, odnosno 1.086 milijuna eura (2010.: 8.372 milijuna kuna, 1.148 milijuna eura). Neto se dobit smanjila za 1,1% na 1.811 milijuna kuna (244 milijuna eura). EBITDA je bila neznatno ispod razine iz 2010. godine i iznosila je 3.619 milijuna kuna (487 milijuna eura) uz maržu od 44,9% (2010.: 3.662 milijuna kuna, odnosno 502 milijuna eura, 43,7%). EBITDA prije jednokratnih stavki iznosila je 3.782 milijuna kuna (509 milijuna eura) uz maržu od 46,9% (2010.: 3.694 milijuna kuna, odnosno 507 milijuna eura, 44,1%). Neto novčani tijek od poslovnih aktivnosti smanjio se za 8,5% na 2.988 milijuna kuna (402 milijuna eura).
U segmentu privatnih korisnika, broj pretplatnika usluga u pokretnoj mreži smanjio se za 1,9% (smanjenje od 3,3% u odnosu na treće tromjesečje 2011.). Broj ADSL priključaka povećao se za 2,9% na 539.172 (povećanje od 0,1% u odnosu na treće tromjesečje 2011.), dok se broj televizijskih korisnika povećao za 12,3% na 321.256 (povećanje od 1,1% u odnosu na treće tromjesečje 2011.).
Kada je riječ o poslovnim korisnicima, broj pretplatnika usluga u pokretnoj mreži povećao se za 4,4% (na istoj razini kao u trećem tromjesečju 2011.). Broj ADSL priključaka povećao se za 6,0% na 111.541 (povećanje od 2,0% u odnosu na treće tromjesečje 2011.), dok se broj televizijskih korisnika povećao za 12,4% na 19.487 (povećanje od 3,0% u odnosu na treće tromjesečje 2011.).
Konačno, Uprava i Nadzorni odbor T-HT-a predložit će skupštini Društva isplatu dividende u iznosu od 22,14 kuna i to u dva obroka. Prvu polovicu već 27. veljače, a drugu odmah nakon održavanja skupštine, u svibnju.














