Fokusirajući se na tri ključne mogućnosti bilježenja foto i videozapisa, i temeljem dva strateška pravca zajedničke i vlastite inovacije, Vivo želi postići dodatnu konkurentsku prednost, u sve izazovnijem okruženju tvrtki koje se nadmeću u razvoju fotografskih mogućnosti pametnih telefona
Kako bi potrošačima pružio zadovoljavajuće iskustvo snimanja, Vivo je predstavio fotografsku i videografsku matricu. Cilj ovog rješenja postaviti je novi standard za fotografiju, i podizanje kvalitete snimaka na profesionalnu razinu, bilo da je riječ o samim uređajima, ili o hardverskim i softverskim rješenjima koja intuitivno omogućavaju postprodukciju snimaka.
Kako bi ravnopravno stao rame uz rame s profesionalnim uređajima, Vivo je osmislio nekoliko ključnih tehnoloških modula za slikanje, uključujući optički senzorski sustav, sustav strojnog obnavljanja boja i sustav ubrzane računalne obrade podataka, koji pametnim telefonima, poput profesionalne opreme, omogućuju učinkovito snimanje i preciznu obradu informacija o boji, tonu i kvaliteti slike, od samog „upijanja“ svjetlosti kroz senzor kamere, do obrade u realnom vremenu, s ciljem postizanja izvrsnih snimaka.
Vivo tehnologija opažanja okoliša omogućuje potrošačima da zabilježe svijet očima profesionalnih fotografa, omogućujući uređajima da prepoznaju temperaturu boje scene, osvjetljenje i druge informacije, te automatski prosuđuju i analiziraju najbolji način za bilježenje fotografija. Uz podršku tehnologije VCS Bionic Spectrum, koja osigurava bolju kontrolu šuma slike i prikaz boja, senzor nove generacije opremljen VCS tehnologijom poboljšava omjer signala i šuma za 20%, kao i ispravno bilježenje boja za 15%, u usporedbi s prethodnom generacijom IMX866 senzora.
Hyper-Sense Portrait System i Vast-Sky Night System fokusiraju se na sljedeća dva fotografska scenarija, portret i noćnu scenu, kako bi se postigla precizna semantička ekstrakcija i optimizacija podataka. Ovo uvelike pojačava upečatljivost scene i podiže mogućnost postprodukcije kod pametnih telefona, na razinu koju omogućavaju profesionalni fotografski sustavi. Spomenut sustav Vast-Sky Night System, temeljen je na algoritmu umjetne inteligencije koji je vlastiti razvoj tvrtke Vivo, te poboljšanom senzoru leće, i omogućava optimizaciju fotoosjetljivosti za 100%, s ISO vrijednošću do 102400. Korisnicima to omogućava snimanje dugih ekspozicija zvjezdanog noćnog neba, za što je dosad bio potreban stativ ili gimbal stabilizator, a od sada će biti dovoljno držati telefon mirno u ruci. Uz to, Vivo je također predstavio Hyper-Sense Portrait System. Riječ je o cjelovitom rješenju za portretnu fotografiju, koje razumije informacije o portretu, optimizira detalje portreta na mikronskoj razini, i stvara jedinstvenu portretnu atmosferu zahvaljujući algoritmu koji je također vlastiti razvoj tvrtke Vivo.
Kako bi korisnike ohrabrio i inspirirao da fotografiraju kao profesionalci, Vivo se posvetio razvoju složenih fotografskih mogućnosti, i njihovoj prilagodbi na način da su jednostavne za korištenje, od trenutka kada korisnik primi uređaj u ruku. Analizirajući želje i potrebe korisnika za snimke u pokretu, Vivo je fokusirao daljnji razvoj tehnologije na tri temeljna scenarija – pejzažnu fotografiju, portretnu fotografiju i bilježenje video-zapisa. Temeljem rečenog istraživanja, Vivo je razvio softverska i hardverska rješenja, koja „pokrivaju“ sve veće želje korisnika, koji žele zabilježiti upečatljive trenutke. Vjerodostojna reprodukcija boja, tona i općenite kvalitete snimka, tri su važne dimenzije kada su u pitanju performanse Vivo pametnih telefona. Tvrtka je, stoga, izgradila smjernicu „stvarni svijet – fotografski sustav – algoritam za obradu snimaka“, oslanjajući se na detaljnu percepciju okruženja i sustav Color Restoration Engine, kako bi postavila fotografsku i videografsku matricu za savršen snimak.
Kada govorimo o tehnologiji snimanja videozapisa, Vivo je pojednostavio logaritamski način rada i složeni postupak miješanja boja u post produkciji, kao i HDR standardno snimanje videozapisa i prikaz s dinamičkim metapodacima, podržavajući širi BT.2020 prostor boja, 10-bitnu dubinu boje i mogućnost bilježenja 1,07 milijardi boja. Time omogućava bolje bilježenje atmosfere, svjetla i sjene, s kinematografskim 3D LUT (Lookup Table) stilovima boja, tako da potrošači mogu stvoriti kinematografsko iskustvo jednim klikom.
Vivo je na taj način izgradio matricu fotografske tehnologije, koja pokriva optičke elemente kao i elemente računalne obrade fotografija, koja je usporediva s profesionalnim rezultatima na ovom polju. Fotografski sustav kojeg su zajedno razvili Vivo i ZEISS, vlastiti algoritam i čipset, te dodatne nadogradnje softvera i hardvera, uvelike poboljšavaju bilježenje boje, tonova i kvalitete slike, tako da potrošači mogu doživjeti pune, živopisne, žive i dinamične scene iz stvarnog života, bez obzira radi li se o pejzažnim fotografijama, portretima ili videozapisima. U budućnosti, Vivo će nastaviti donositi inovativne mobilne tehnologije slikanja potrošačima, naglašeno je tijekom predstavljanja.