Garmin
Featured

Intel, francuski skiper François Gabart i trimaran MACIF su novi tim

Gabart je aktualni svjetski rekorder u samostalnom oplovljavanju svijeta jedrilicom: 2013. pobijedio je (s drugim brodom) u uglednoj utrci Vendee Globe

Dvadeset i pet vrhunskih jedriličara krenulo je 2. svibnja 2015. na tri tisuće milja dugu solo utrku preko Atlantskog oceana

Među njima je i Francois Gabart sa svojim velikim novim 30-metarskim trimaranom MACIFOM. Gabart je aktualni svjetski rekorder u samostalnom oplovljavanju svijeta jedrilicom: 2013. pobijedio je (s drugim brodom) u uglednoj utrci Vendee Globe. Intel i Gabart već nekoliko godina surađuju na tehnološkom partnerstvu, a ove godine proširili su tu suradnju novim MACIFOM. Gabart će u MACIFU tijekom ove godine pokušati oboriti transatlantske jedriličarske rekorde, i to nakon legendarne utrke Transat bakerly, koja se održava na relaciji od Plymoutha u Engleskoj do New Yorka u SAD-u.

MACIF je projektiran uz pomoć naprednih poslužitelja utemeljenih na procesorima Intel Xeon, a usto je opremljen i posebno robusnim miniračunalom utemeljenim na procesoru Core i7, koje pogoni navigacijske sustave i glavni je "mozak" jedrilice. Intelovi inženjeri i znanstvenici sa Sveučilišta u Aachenu projektirali su i jedinstveni binauralni imerzivni audiosustav za komunikaciju između jedrilice i kopna, a brod će tijekom 2016. biti opremljen i nizom dodatnih tehnoloških poboljšanja.

Zadnje recenzije

Igrali smo

PARTNERI

A1
Adriatic
AKD
Algebra
Garmin
Huawei
HT
Kompare
Lenovo
Telemach
Kompare

ISSN: 1846-8675

© 2006. - 2026. CroPC.net

                    

Preporučujemo: cyber_FolksTemplatePlazza

CroPC.net upotrebljava internetske kolačiće (eng. cookies). Nastavkom pregleda web-stranice slažete se s uvjetima korištenja.