huawei 300
Featured

U tijeku je Techmen – projekt promocije besplatnog paketa Office365

Od ožujka do svibnja Techmen timovi obilaze Hrvatsku i upoznaju učenike i nastavnike s besplatnim Microsoft Office365 alatima

Microsoft Hrvatska, pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, pokrenuo je kampanju ''Techmen - promocija Office365 kroz interaktivne radionice i predavanja o tehnologiji'', tijekom koje želi upoznati učenike, učitelje i nastavnike u 120 prijavljenih osnovnih i srednjih škola u Hrvatskoj s besplatnim Office365 alatima.

Techmen timovi, sastavljeni od zaposlenika/volontera tvrtke Microsoft i njezinih partnera te studenata iz organizacije Microsoft Student Partners, u sklopu kampanje posjetit će škole diljem Hrvatske te održati zanimljive radionice i predavanja osmišljene prema odgovarajućim dobnim skupinama. Kroz radionice će se na zanimljiv i privlačan način učenicima demonstrirati sve mogućnosti Office alata, odnosno njihove praktične primjene u svakodnevnim školskim aktivnostima.

Tako će Techmen timovi učenicima objasniti što nudi Office 365 usluga, kako joj se može pristupiti i na praktičnim primjerima pokazati kako se ona koristi. Jedna od tema svakako će biti i OneNote, koji može poslužiti kao digitalna bilježnica u nastavi, a učenici će naučiti i kako povećati produktivnost rada u grupi uz pomoć OneDrive tehnologije. Stariji uzrasti dobit će priliku naučiti kako programirati uz moderne alate za programiranje ili izrađivati i objavljivati internetske sadržaje uz korištenje alata OfficeMix. Bez obzira na dobnu skupinu, posebna pozornost će se posvetiti sigurnosti na Internetu.

„Microsoft Office 365 alati dostupni su svim učenicima, učiteljima i nastavnicima osnovnih i srednjih škola, a Techmen timovi će demonstrirati kako koristiti ove alate kojima se olakšava komunikacija između učenika i nastavnika, omogućuje dijeljenje materijala potrebnih za nastavu te, u konačnici, pospješuje proces učenja. Informatička edukacija od izuzetne je važnosti, jer može pomoći mladima u ostvarenju boljih životnih uvjeta te ih pripremiti za sve zahtjevnije tržište rada", rekao je Ivan Vidaković, direktor Microsoft Hrvatska.

Tijekom kampanje održat će se i natjecanje između škola koje će Techmeni posjetiti, a tri najbolje škole tj. razredi dobit će vrijedne nagrade koje je osigurala tvrtka Microsoft Hrvatska.

Zadnje recenzije

Igrali smo

PARTNERI

A1
Adriatic
AKD
Algebra
Garmin
Huawei
HT
Kompare
Lenovo
Telemach
Kompare

ISSN: 1846-8675

© 2006. - 2026. CroPC.net

                    

Preporučujemo: cyber_FolksTemplatePlazza

CroPC.net upotrebljava internetske kolačiće (eng. cookies). Nastavkom pregleda web-stranice slažete se s uvjetima korištenja.