Uprava posrnulog kanadskog proizvođača telekomunikacijske opreme Nortel Networksa odlučila je prodati svoje bežično poslovanje Nokia Siemens Networksu
Nortel Networks je u siječnju ove godine proglasio bankrot čime su htjeli reorganizirati tvrtku te nastaviti poslovanje, međutim kako se stvari nisu odvijale po planu, jedini izlaz bio je u prodavanju tržišnog udjela. Tako je kompletno telekomunikacijsko poslovanje vezano uz tehnologije CDMA (Code Division Multiple Access) i LTE (Long Term Evolution) pripalo Nokia Siemens Networksu za sumu od 650 milijuna dolara.
























