Apple je jučer predstavio dva nova iPada, iPad Air i iPad mini
iPad Air predstavlja petu generaciju 9,7-inčnog Appleovog tableta koji novi "privjesak" u imenu ima zbog toga što je 20% tanji od prethodnika te mjeri svega 7,5mm debljine. Lakši je od prethodnika za trećinu te mjeri 453 grama težine. Dakako, uređaj dolazi s iOS-om 7.
Apple je predstavio i novi iPad mini koji je dobio Retina ekran, odnosno istu rezoluciju kakvu ima i "veliki" iPad, dakle 1.536 x 2.048 piksela, čime se dobiva gustoća piksela od 324 ppi na njegovom 7,9-inčnom ekranu. Novi iPad mini "debeo" je također 7,5 milimetara te teži 331 gram. Tu je dakako i iOS7.
Oba nova modela dolaze sa 64-bitnim Appleovim čipom A7, predstavljenim nedavno u iPhoneu 5S. Nisu se ostvarila nagađanja kako će iPad Air dobiti čitač otisaka prstiju ugrađen u home-dugme, kakvog ima iPhone 5S.
Ono što je svima nama najzanimljivije jest da iPad Air stiže u Hrvatsku istovremeno kada će se početi prodavati i u SAD-u te ostalim zemljama koje su ušle u prvi ciklus dostupnosti, već 1. studenog. Obirom da je tada kod nas državni praznik, lakše će ga, vjerojatno, biti nabaviti sutradan, 2. studenog, u subotu. Pa ukoliko već niste pronašli svoj tablet - probajte s ovime.














