
S novim optičkim senzorom, najvjerojatnije stiže i novi Xperia Z4
Sony je najavio da će u vrijeme održavanja sljedećeg Mobile World Congressa u Barceloni (2. – 5. ožujka 2015.) predstaviti svoj novi senzor za kamere moblnih uređaja – Exmor RS IMX230. Bit će to senzor od 21 megapiksela koji će posebnom tehnologijom fazne detekcije omogućiti ultrabrzo fokusiranje slike, kako statičnih tako i objekata u pokretu. Za to će ovaj senzor koristiti čak 192 točke autofokusa.
Očekuje se kako će s ovim novim senzorom biti predstavljen i novi Z4.
Glasine govore kako će Z4 imati zaslon veličine 5,5-inča, koji će imati QHD rezoluciju od 2560 x 1440 piksela. Daljnje hardverske specifikacije govore kako će novi Z4 podržavati 64-bitnu arhitekturu, te će biti opremljen s Qualcommovim Snapdragonom 810 na 2,8 GHz, a kao šlag na torti tu je i 4 GB RAM-a. Minimalna količina podatkovnog prostora bi se trebala povećati na 32 GB.













