Jedan od najpoznatijih regionalnih gaming festivala ponovno stiže u Pula. Fantastic Gaming Show 2026 održat će se 24. i 25. travnja u Dom hrvatskih branitelja, gdje će se okupiti gaming zajednica, developeri, esport igrači i ljubitelji tehnologije
Posjetitelje očekuje bogat program ispunjen turnirima, novim projektima i susretima s developerima.

Posebnu pažnju ove godine privlači dolazak globalnog natjecanja Logitech McLaren G Challenge, koje se po prvi put održava u Hrvatskoj. Riječ je o prestižnom sim racing formatu koji spaja gaming i svijet motorsporta, a najbolji natjecatelji iz Pule imat će priliku izboriti plasman na europsko finale. Pobjednika tamo očekuje jedinstveno iskustvo – putovanje u McLaren Technology Center i uvid u vrhunski svijet Formule 1.
Festival donosi i snažan fokus na indie scenu kroz posebnu zonu u kojoj će se predstaviti 11 studija iz više europskih zemalja. Posjetitelji će moći isprobati njihove igre i razgovarati s developerima, što dodatno jača povezanost zajednice i industrije.
Natjecateljski dio uključuje i Croatian School Esports League, ligu namijenjenu osnovnim i srednjim školama. Osnovnoškolci će se natjecati u FC 26 i Just Dance, dok će srednjoškolci odmjeriti snage u Valorant i FC26. Turniri će se održavati na ASUS ROG esports pozornici, uz vrhunsku opremu i natjecateljsku atmosferu.
Fantastic Gaming Show i ove godine okuplja brojna poznata imena industrije poput Logitech G, Agon by AOC, Philips, White Shark, Trust, GT Omega, Antec i Ubisoft, čime Pula ponovno postaje jedno od ključnih regionalnih središta gaming i tech scene.
Uz podršku lokalnih institucija i partnera, ovaj događaj dodatno potvrđuje rastući značaj Hrvatske na gaming karti Europe.














