Tko bi imao nešto protiv super (anti)junaka u live service igri? Iako zvuči zabavno, Suicide Squad: Kill The Justice League brzo „izgori“ i ostavlja nas na čekanju
Po mnogima igre temeljene na live service modelu predstavljaju zlatnu koku svakog izdavača. U principu igre na ovom modelu su uvijek dostupne, imaju naglašenu online komponentnu za igranje više igrača, te se s vremena na vrijeme pomalo nadograđuju i tako zadržavaju igrače. Zarada je u mikro-transakcijama kupovinom kredita za nadogradnju likova, kupovine dodatnog oružja, opreme, i sl. U Suicide Squad: Kill The Justice League su to LuthorCoins. Možda najpoznatije igre ovog modelu su League Of Legends, Grand Theft Auto Online, Fortnite, i druge, dok je cijelu priču još davno prvi pokrenuo popularni World of Warcraft.
Solidna ideja
Rocksteady Studios, poznat po impresivnom serijalu Arkham, ponovno se upušta u svijet superjunaka, no ovog puta s drugačijim pristupom. Warner Bros. je očito želio igru temeljenu na live service modelu s potencijalom za dugotrajnu zaradu nakon izlaska. Ova priča nije nova jer se Suicide Squad: Kill The Justice League trebao pojaviti još prije par godina. Da je igra tada izašla, možda bi imala prolaz, jer sjetimo se, korona je bila aktualna, ljudi su boravili dosta u zatvorenom, no danas igra se suočava s jakom konkurencijom i unaprijeđenim poslovnim modelima drugih igara. Priča nije kompleksna, već se jasno nazire iz samog naziva igre. Suicide Squad, sastavljen od Captain Boomeranga, Deadshota, Harley Quinn i King Sharka, okupljen je pet godina nakon događaja u Arkham Knightu. Amanda Waller ih šalje u Metropolis koji kontrolira Brainiac sa svojim zombificiranim superjunacima. Tako dobro znani junaci Superman, Batman, Flash, Wonder Woman postaju zlikovci, dok zlikovci postaju junaci. Igra obećava šarenu paletu likova s dobro karakteriziranim osobnostima, ali se životni vijek igre postavlja pod upitnik zbog nedostatka inovacija u dizajnu misija.
Loša realizacija
Iako su likovi raznovrsni, njihove igračke vještine su gotovo identične, s istim oružjima i potezima. Nedostaje osobnost u njihovim vještinama, što bi igru učinilo zanimljivijom i omogućilo igračima da se povežu s određenim likovima. Razlike su minimalne, ograničene na način brzog kretanja, što ne pridonosi dovoljno dubini igre. Nadalje, čak i dizajn misija pati od nedostatka inovacija. Igra se može završiti za desetak sati, a ponovno igranje istih generičkih misija s malim modifikacijama ne pruža dugotrajnu zabavu. S obzirom na to da je igra koncipirana kao live service, nedostatak kvalitetnih dodataka nakon završetka glavne priče postavlja ozbiljno pitanje o dugovječnosti igre.
Iako su likovi dobro nacrtani i animirani, nedostatak dubine u gameplayu i ponavljajuće misije čine Suicide Squad: Kill The Justice League manje privlačnom opcijom. Može pružiti trenutnu zabavu ljubiteljima superjunaka, ali s trenutno dostupnim kvalitetnijim naslovima, teško će se održati na dugi rok. Sve u svemu, preporučuje se samo pravim obožavateljima superjunaka, dok bi ostali mogli preskočiti ovu igru, ili barem pričekati dok vidimo kako će se razvijati.
Ocjena: 65
Dojam: Iako nam je priča zanimljiva, likovi zanimljivi, loša interpretacija i jednoličan gameplay nisu dovoljno dobri za dugotrajno zadržavanje na ovoj igri. Nadamo se da će to neka od nadogradnji promijeniti.