Mario + Rabbids Sparks of Hope drugi je nastavak već dobro poznatog miksa Rabbids i Mario društva koji donosi sasvim drugačiji pristup igre od onog kakvog smo naviknuli kada mislimo na igre iz Mario serijala
Za razliku od svih drugih Mario igara, iza Mario + Rabbids serijala stoji Ubisoft. Izdavač koji je itekako cijenjen i etabliran već drugi put udružio je snage s Nintendom i ponudio nadasve zanimljiv miks koji čine spoj avanture i strategije na poteze. Iako zvuči ne spojivo, a još manje igrivo na konzoli, usuđujemo se reći da je ovo možda i najbolji primjer ovakvog zabavnog miksa kojeg možete uopće danas igrati. Ako bismo pri pomisli na igru strategije na poteze (TBS, eng. turn-based strategy) prvo pomisli na miš jer uglavnom ovakve igre volimo igrati na PC-ju, iznenadit će te se koliko je zapravo sve skupa dobro integrirano s Nintendo Switch konzolom. Usput rečeno, da, ovo je kao i sve druge igre iza kojih stoji Nintendov potpis, ekskluziva upravo za Nintedno Switch.
Spoj svjetova
Struktura i izgled Sparks of Hope igre očekivano je rađena po uzoru na druge Mario igre, posebice se inspiracija našla u Super Mario 3D World + Bowser's Fury, odnosno u dodatku Bowser's Fury iz kojeg brojne elemente vidimo i ovdje. Primjerice, u prvi vas svijet po dolasku dočekaju kiša i grmljavina, no kad riješite svoj zadatak vrijeme se razvedri i na mapi se otvori niz novih područja i aktivnosti. Identično upravo kao u Bowser's Fury. Međutim, dok je izgled svjetova upravo takav miks dosadašnjih Mario igara, za sve one koji se nisu susreli s Mario + Rabbids serijalom, sve drugo bit će itekako drugačije. Naime, ovo je igra čiju osnovu čini borba na poteze, što je poprilično drugačije od platformske avanture u kakvima smo Mario serijal gotovo uvijek viđali. Mnogim vlasnicima Nintendo Switch konzole ovo će možda biti i prvi susret s ovakvim tipom igre. U suštini strategija na poteze, za razliku od avanture gdje idemo direktno u akciju, ovdje imamo planiranje svakog poteza nakon kojeg se odvija sama akcija u koju uglavnom ne možemo intervenirati. Do sada ovakve smo igre najčešće imali na računalima gdje je očigledna prednost miša. Ubisoft je ovdje pak s Nintendom odradio vrhunski posao i zasigurno najbolje što je to moguće implementirao ovakav tip igre na jednu konzolu. Maria i ostale likove koju su nam na raspolaganju raspoređujemo na terenu, tj. u zaklon od neprijatelje i potom nam se pokazuje vidljivo polje djelovanja. Odabirom oružja ili izravnim napadom eliminiramo neprijatelje. Većinu igre kontrolirate tri lika na bojištu, osim u boss bitkama gdje ih bude četiri. U ovoj TBS igri ključan je i timski rad, npr. tako da jedni druge odbace u zrak i produže si domet kretanja. Zapravo je za uspjeh u borbi vrlo važno da u svakom potezu ostvarite što više napada (oružjem, uklizivanjem, protunapadom) i da se što više približite/udaljite protivniku – ovisno što je cilj.
Dašak platformske avanture
Za one kojima je platformska avantura u kakvoj inače igramo Mario serijal ipak draža i oni će ovdje doći na svoje. Naime, za razliku od prethodne Mario + Rabbids igre, ovdje su ipak dodane nove aktivnosti u kojima imamo određene avanturističke zadatke. Primjerice, lovimo predmete ili likove, a dobar takav primjer kada morate pronaći tri pingvina i donijeti ih na brod: s jednim ćete se igrati lovice, s drugim skrivača, itd. Druga poveznica s platformskom avanturom je otvorenost svijeta i općenito kretanja, čak i prilikom planiranja poteza. Igrač ovdje ima direktnu kontrolu nad likom i može slobodno trčkarati unutar zone koja mu je dostupna sve dok ne napadne protivnika. Glavna priča igre traje oko 20-ak sati igranja, no uz usputne zadatke, to može biti i puno duže. Iako drugačiji, Mario + Rabbids Sparks of Hope lako je preporučiti svima koji žele malo drugačiji Mario u kojem je taktiziranje sve.
Igra igrana na Nintendo Switch konzoli, kod ustupio izdavač.
Ocjena: 90
Dojam: Očekivano vrhunski odrađen posao kao i kod svake druge igre na koju je Nintendo stavio svoj potpis. Suradnja s Ubisoftom ovdje se još jednom pokazala kao pun pogodak.